رفتن به محتوا

طرز تهیه قهوه فرانسه

   زمان آماده سازی

5 دقیقه

   برای

هر نفر 20 گرم قهوه

طرز تهیه قهوه فرانسه

در ابتدای این مطلب نیاز است یادآوری کنیم که قهوه ی فرانسه به نوع و جنس دانه ی قهوه ارتباطی ندارد و این تنها نامی است که برای روشی از تهیه ی قهوه انتخاب شده است یا به‌طور کلی به دانه‌ی قهوه‌های مناسب برای قهوه‌های دمی، قهوه‌ی فرانسه می‌گویند.

به مدت صد ها سال تهیه ی یک فنجان قهوه کار آسانی بود؛ قهوه روست و آسیاب شده را داخل یک تابه یا محفظه ی گلدانی کوچک میریختند و بعد از آن آب داغ را اضافه میکردند. سپس با قرار دادن دربی بر روی محفظه ای که برای این کار طراحی شده بود، اجازه میدادند فرآیند آماده شدن قهوه شکل بگیرد.

در حدود سال ۱۷۱۰ و در فرانسه، برای اولین بار روند دم کردن قهوه به صورت تزریقی ابداع شد.

به صورتی که قهوه ی آسیاب شده را در داخل کیسه ای پارچه ای قرار دادند و با اضافه کردن آب داغ به آن زمینه را برای دم شدن بهتر قهوه و رسیدن به نوشیدنی خوش طعم تر فراهم نمودند. با این وجود همچنان در قرن ۱۹ و حتی قسمتی از قرن ۲۰ میلادی هنوز بسیاری از روش پیشین استفاده میکردند.

فراگیری روش ابداع شده و بسیاری از نو آوری های دیگر در این زمینه تا حد زیادی به کمک های ژان باپتیستا دبلوی (Jean Baptiste de Belloy) اسقف اعظم پاریس در قرن ۱۸ میلادی مدیون است که عقیده داشت قهوه باید به بهترین روش دم شود.

در سال های پس از آن تلاش مخترعین برای با کیفیت تر شدن و همچنین ساده تر شدن استفاده از این روش افزایش پیدا کرد و مخترعی فرانسوی قهوه جوشی با استفاده از پمپاژ آب را ابداع نمود، مخترعی آمریکایی که ساکن پاریس بود اولین نمونه از French Drip Pot را ابداع نمود و مخترع فرانسوی دیگری نیز توانست فیلتری فلزی را به استفاده برساند.

بهترین درجه حرارت آب نیز برای دم کردن قهوه ۸۰- ۹۵ درجه سانتی گراد می باشد.

طرز تهیه :

فرنچ پرس خود را با آب داغ پیش گرمایش دهید، به ازای هر نفر ۲۰ گرم قهوه و ۲۵۰ سی سی آب داغ جوشیده مورد نیاز است.ابتدا قهوه را  داخل فرنچ پرس ریخته و نیمی از آب‌جوش را به صورت دورانی بر روی قهوه‌ی آسیاب شده می‌ریزیم و مدت ۱۵ ثانیه منتظر می‌مانیم. این‌کار باعث می‌شود که گازهای محبوس در پودر قهوه آزاد شوند. بعد از این مدت، نیم دیگر آب‌جوش را هم به همان صورت، روی قهوه می‌ریزیم. سپس در آن را بسته بدون فشار دادن با گذشت مدت زمان ۵ دقیقه به آرامی فیلتر را فشار داده و عصاره را در فنجان سرو کنید.

واژه شناسی قهوه

  از نظر علم واژه شناسی، خود واژه قهوه دارای سه ویژگی می باشد: این واژه عربی شده واژه کفا یا کافا است که در اصل نام منطقه و شهری

طرز تهیه قهوه ترک

پس از معرفی قهوه در ترکیه ،آشپز سلطان قهوه را به روش جدیدی آماده کرد که در این روش دانه های قهوه را در هاون کوبید وبا آب در ظرف

تاریخچه قهوه

با اینحال در مورد تاریخچه پیدایش قهوه نظرات متفاوتی وجود دارد ولی آنچه که همگان با آن موافق هستند این نکته است که محل پیدایش قهوه اتیوپی است و بندر

How to make French coffee

Around 1710, in France, the process of injecting coffee was invented for the first time. They put the ground coffee in a cloth bag and by adding hot water to